Okręgowy Ośrodek Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem

Ośrodek Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem dla mieszkańców powiatu malborskiego już działa

Ośrodek oferuję bezpłatną pomoc prawną i mediacyjną, psychologiczną i psychoterapeutyczną oraz materialną. W ramach tej ostatniej osoby pokrzywdzone przestępstwem m.in. mogą otrzymać:

- bony na zakup środków czystości i higieny oraz na odzież, bieliznę i obuwie,

- bony na zakup żywności czy lekarstw lub świadczeń zdrowotnych,

- bony na zakup podstawowego domowego wyposażenia.

Ośrodek może również sfinansować zakwaterowanie lub opłaty za czynsz czy media.

Z powyższego wsparcia mogą skorzystać mieszkańcy powiatu malborskiego pokrzywdzeni w wyniku:

- przemocy domowej,

- kradzieży,

- pobicia,

- zgwałcenia,

- oszustwa,

- uszkodzenia mienia,

- wypadku komunikacyjnego,

- groźby karalnej lub innego przestępstwa oraz osoby, które nie otrzymują należnych alimentów.

Aby uzyskać pomoc należy przyjść do Okręgowego Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem (ul. Kościuszki 5, Malbork, Galeria Jagiełło, piętro 3) w

- dni powszednie oprócz wtorku w godzinach 9:00-16:00,

- wtorek w godzinach 12:00-20:00,

- sobotę w godzinach 09:00-13:00.

lub zadzwonić pod całodobową infolinie : 537 506 066.

- Jesteśmy nastawieni, żeby pomóc wszystkich osobom pokrzywdzonym niezależnie od płci czy wieku, chcemy też, żeby ludzie nie bali się prosić o pomoc i zaufali naszym intencją. – informuje Bartosz Burczyk Koordynator działań Ośrodka.

Jednocześnie prosimy wszystkie osoby, które chcą skorzystać z naszej pomocy o dostarczenie na pierwszą wizytę dokumentów dotyczących danej sprawy. Jeśli poszkodowany żadnych dokumentów nie posiada, osoby pierwszego kontaktu przeprowadzają pogłębiony wywiad, a prawnicy poinformują o przysługującym uprawnieniach oraz pomogą przygotować odpowiednie pisma.

Dodajmy, że pomoc materialną udzielamy indywidualnie w zależności od wyników diagnozy, którą dokonujemy.

Działalność Ośrodka jest współfinansowana z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, a Wykonawcą jest Stowarzyszenie Integracja na Plus.

Administratorem strony jest : Anna Czaja

Telefon: (55) 647 15 45/48

Fax: (55) 647 15 45 wew. 23

e-mail: sekretariat.pcpr@powiat.malbork.pl