Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Program S-A-M! Samodzielność – Aktywność – Mobilność - Dostępne mieszkanie

Utworzono dnia 12.07.2023

PROGRAM KOREKCYJNO-EDUKACYJNY ROZPOCZYNA SIĘ 03.07.2023 R.

Utworzono dnia 03.07.2023

DZIEŃ DZIECKA

Utworzono dnia 01.06.2023

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Utworzono dnia 30.05.2023

INFOROMACJA

Utworzono dnia 25.05.2023

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku, z uwagi na uruchomienie z dniem 01.05.2023 r. naboru wniosków w ramach programu „Dostępna przestrzeń publiczna”, zaprasza do ubiegania się o dofinansowanie projektów poprawiających dostępność przestrzeni publicznej i usług świadczonych przez podmioty.

czytaj dalej... na temat: INFOROMACJA

INFORMACJA

Utworzono dnia 16.05.2023

Dnia 29.05.2023 roku od godziny 15:00 w Szkole Podstawowej – Nowa Wieś Malborska ul. Moniuszki 24. (dwie godziny przed rozpoczęciem szkolenia pt. „Złapmy zdrową relację - odnajdźmy się w sieci” organizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku - więcej informacji o szkoleniu - KLIKNIJ TUTAJ )

dostępny będzie dla mieszkańców powiatu malborskiego pracownik socjalny
z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku obsługujący
Punkt Interwencji Kryzysowej.

Zapraszamy na spotkanie.

czytaj dalej... na temat: INFORMACJA

ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE

Utworzono dnia 09.05.2023

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku informuje, iż w ramach realizacji zadań własnych i zleconych powiatu z zakresu pomocy społecznej i przeciwdziałania przemocy w rodzinie - „Profilaktyka i edukacja społeczna”, realizowane będą szkolenia w formie warsztatów psychoedukacyjnych dla dorosłych dotyczące wpływu Internetu i Social mediów na dzieci i młodzież pt. „Złapmy zdrową relację - odnajdźmy się w sieci”.

Forma: ATRAKCYJNA PREZENTACJA MULTIMEDIALNA PRZEPLATANA DYSKUSJĄ I MERYTORYCZNYMI PRZYKŁADAMI ORAZ WSKAZÓWKAMI.

Oferta dedykowana jest dla rad pedagogicznych i rodziców.

Coraz to młodsze dzieci wkraczają w świat Social mediów i szerokiej oferty Internetu, często robiąc to na własną rękę.

Przebywają permanentnie on-line, chłonąc treści, relacjonując czynności dnia codziennego na portalach społecznościowych.

Obecne pokolenie szczególnie wyróżnia fakt, że Internet jest dla nich w zasadzie środowiskiem naturalnym, a technologia – głównym źródłem poszerzania wiedzy i autorytetem. Badania pokazują, iż pod wpływem Internetu zmianom uległ nie tylko język jakim posługują się nasze dzieci, ale także możliwości skupienia uwagi czy umiejętność wyrażania i rozpoznawania emocji.

Dzięki tym warsztatom będzie można zrozumieć jak ważna jest między innymi higiena cyfrowa, o co chodzi z młodzieżowymi słowami roku typu „mrozi” , „ zodiakara”, bądź o co chodzi dzieciom, które stwierdzają, że ich wymarzonym zawodem jest zostanie „influencerem” , „zbicie fejmu i hajsu” lub zakup PPV na walki youtuberów na ringu.

Wspólnie będzie można rozpoznać zjawiska które mają silnie negatywny wpływ na rozwój tożsamości i wartości naszych dzieci.

Niestety problemy takie jak PRZEMOC I UZALEŻNIENIA są codziennością także w świecie wirtualnym. Nie jesteśmy w stanie powstrzymać Internetowej rewolucji. Najważniejsze zatem co możemy zrobić, to nauczyć się stawiać zdrowe granice funkcjonowania w tej równoległej rzeczywistości.

Brak świadomości pośród dorosłych dot. zagrożeń, jakie czekają w sieci sprawia, że dziecko jest na nie bardzo podatne. W przypadku takich zjawisk, jak cyberprzemoc czy uzależnienie od Internetu najważniejsza jest profilaktyka. Dzięki fachowej wiedzy, ustanowieniu zasad i nauce odpowiednich umiejętności, młodzież jest w stanie rozpoznać zagrożenie i odpowiednio na nie zareagować. Bądźmy razem w sieci, nie zostawiajmy naszych dzieci samych z morzem treści którymi zalewają nas niebieskie ekrany.

Czas trwania szkolenia: 1,5 - 2 H

Ilość osób: max 50

Realizator szkolenia: Instytut Dobrych Myśli

Szkolenie jest organizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku, które ponosi za nie pełną odpłatność.

W dniu 29.05.2023 r. Odbędzie się szkolenie na terenie Szkoły podstawowej – Nowa Wieś Malborska ul. Moniuszki 24, o godz. 17:00

W imieniu Szkoły zapraszamy chętnych do udziału w szkoleniu rodziców.

Zapisy pod numerem tel. (55) 647 15 45 wew. 14.

czytaj dalej... na temat: ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE

NABÓR NA STANOWISKO - REFERENT DS. PIECZY INSTYTUCJONALNEJ, USAMODZIELNIEŃ I ŚWIADCZEŃ

Utworzono dnia 06.04.2023

INFORMACJA

Utworzono dnia 08.03.2023

#ROZMAWIAJREAGUJ

Utworzono dnia 06.03.2023

GODZINY URZĘDOWANIA

Poniedziałek: 07:00 - 16:00

Wtorek - Czwartek: 07:30 - 15:30

Piątek: 07:00 - 14:00
 

KONTAKT

Telefon: (55) 647 15 45/48

Telefon komórkowy: 603 639 955

Fax: (55) 647 15 48

e-mail: sekretariat.pcpr@powiat.malbork.pl

Szczegółowe numery telefonów w zakładce  PRACOWNICY

Adres do skrzynki EPUAP:

/PCPRMalbork/SkrytkaESP

 

GDZIE NAS SZUKAĆ?

Plac Słowiański 6, 82-200 Malbork

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ! PODARUJ DZIECKU SZCZĘŚCIE! PODZIEL SIĘ SERCEM! OFERUJEMY BEZPŁATNE SZKOLENIA PODWYŻSZAJĄCE KWALIFIKACJE, COMIESIĘCZNĄ POMOC NA UTRZYMANIE DZIECKA, WYNAGRODZENIE DLA PROWADZĄCYCH ZAWODOWĄ RODZINĘ ZASTĘPCZĄ, POMOC SPECJALISTÓW, WSPARCIE PSYCHOLOGA. ZGŁOŚ SIĘ DO POWIATOWEGO CENTRUM POMOCY RODZINIE W MALBORKU!

Malborska Fundacja Rozwoju Regionalnego Pomagamy na niebiesko-żółto III Celem projektu jest wsparcie 20 dzieci w wieku od 3 do 18lat przebywających w pieczy zastępczej lub dzieci migrantów z Ukrainy. Działania w projekcie mają się przyczynić do stworzenia 12 stałych miejsc świadczenia usług społecznych w placówce wsparcia dziennego założonej w MFRR Dofinansowanie projektu z UE: 353 620,45zł

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE  realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich p.n. „Pomorskie dzieciom”  Celem projektu jest łagodzenie skutków epidemii COVID-19 oraz przeciwdziałanie jej negatywnym konsekwencjom poprzez wsparcie dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym,                         w szczególności przebywających w rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej oraz objętych opieką hospicjów domowych, jak również wsparcie kadry tych podmiotów.Dofinansowanie projektu z UE: 18 000 000,00 zł FUNDUSZE EUROPEJSKIE Program regionalny RZECZPOSPOLITA POLSKA URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny www.mapadotacji.gov.pl