Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 3:

ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE

Utworzono dnia 09.05.2023

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku informuje, iż w ramach realizacji zadań własnych i zleconych powiatu z zakresu pomocy społecznej i przeciwdziałania przemocy w rodzinie - „Profilaktyka i edukacja społeczna”, realizowane będą szkolenia w formie warsztatów psychoedukacyjnych dla dorosłych dotyczące wpływu Internetu i Social mediów na dzieci i młodzież pt. „Złapmy zdrową relację - odnajdźmy się w sieci”.

Forma: ATRAKCYJNA PREZENTACJA MULTIMEDIALNA PRZEPLATANA DYSKUSJĄ I MERYTORYCZNYMI PRZYKŁADAMI ORAZ WSKAZÓWKAMI.

Oferta dedykowana jest dla rad pedagogicznych i rodziców.

Coraz to młodsze dzieci wkraczają w świat Social mediów i szerokiej oferty Internetu, często robiąc to na własną rękę.

Przebywają permanentnie on-line, chłonąc treści, relacjonując czynności dnia codziennego na portalach społecznościowych.

Obecne pokolenie szczególnie wyróżnia fakt, że Internet jest dla nich w zasadzie środowiskiem naturalnym, a technologia – głównym źródłem poszerzania wiedzy i autorytetem. Badania pokazują, iż pod wpływem Internetu zmianom uległ nie tylko język jakim posługują się nasze dzieci, ale także możliwości skupienia uwagi czy umiejętność wyrażania i rozpoznawania emocji.

Dzięki tym warsztatom będzie można zrozumieć jak ważna jest między innymi higiena cyfrowa, o co chodzi z młodzieżowymi słowami roku typu „mrozi” , „ zodiakara”, bądź o co chodzi dzieciom, które stwierdzają, że ich wymarzonym zawodem jest zostanie „influencerem” , „zbicie fejmu i hajsu” lub zakup PPV na walki youtuberów na ringu.

Wspólnie będzie można rozpoznać zjawiska które mają silnie negatywny wpływ na rozwój tożsamości i wartości naszych dzieci.

Niestety problemy takie jak PRZEMOC I UZALEŻNIENIA są codziennością także w świecie wirtualnym. Nie jesteśmy w stanie powstrzymać Internetowej rewolucji. Najważniejsze zatem co możemy zrobić, to nauczyć się stawiać zdrowe granice funkcjonowania w tej równoległej rzeczywistości.

Brak świadomości pośród dorosłych dot. zagrożeń, jakie czekają w sieci sprawia, że dziecko jest na nie bardzo podatne. W przypadku takich zjawisk, jak cyberprzemoc czy uzależnienie od Internetu najważniejsza jest profilaktyka. Dzięki fachowej wiedzy, ustanowieniu zasad i nauce odpowiednich umiejętności, młodzież jest w stanie rozpoznać zagrożenie i odpowiednio na nie zareagować. Bądźmy razem w sieci, nie zostawiajmy naszych dzieci samych z morzem treści którymi zalewają nas niebieskie ekrany.

Czas trwania szkolenia: 1,5 - 2 H

Ilość osób: max 50

Realizator szkolenia: Instytut Dobrych Myśli

Szkolenie jest organizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku, które ponosi za nie pełną odpłatność.

W dniu 29.05.2023 r. Odbędzie się szkolenie na terenie Szkoły podstawowej – Nowa Wieś Malborska ul. Moniuszki 24, o godz. 17:00

W imieniu Szkoły zapraszamy chętnych do udziału w szkoleniu rodziców.

Zapisy pod numerem tel. (55) 647 15 45 wew. 14.

czytaj dalej... na temat: ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE

NABÓR NA STANOWISKO - REFERENT DS. PIECZY INSTYTUCJONALNEJ, USAMODZIELNIEŃ I ŚWIADCZEŃ

Utworzono dnia 06.04.2023

INFORMACJA

Utworzono dnia 08.03.2023

#ROZMAWIAJREAGUJ

Utworzono dnia 06.03.2023

Program „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” Mobilność osób z niepełnosprawnością

Utworzono dnia 02.03.2023

W uwagi na uruchomienie z dniem 01.03.2023 r. naboru wniosków w ramach programu „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” Mobilność osób z niepełnosprawnością,

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku informuje, że program adresowany jest wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością w stopniu znacznym uniemożliwiającą poruszanie się bez wózka inwalidzkiego, które nie są w stanie samodzielnie przesiąść się z wózka inwalidzkiego na siedzenie samochodu osobowego. Podkreślamy, że adresatami programu są wyłącznie osoby z niepełnosprawnością lub ich opiekuni prawni.

Dostosowany pojazd musi umożliwić zajęcie miejsca kierowcy lub pasażerowi bez konieczności przesiadania się wózka inwalidzkiego na siedzenie w samochodzie.

Wniosek składa się wyłącznie elektronicznie za pomocą Systemu Obsługi Wsparcia (SOW). SOW.PFRON.ORG.PL

Podmiotem odpowiedzialnym za obsługę programu dla powiatu malborskiego jest Oddział Pomorski PFRON z siedzibą w Gdańsku.

Numer kontaktowy: 58 350 05 00

Osoby, które nie spełniają kryteriów uczestnictwa w przedmiotowym programie „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” Mobilność osób z niepełnosprawnością mogą ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON na zakup i montaż oprzyrządowania do posiadanego samochodu osobowego w ramach programu "AKTYWNY SAMORZĄD" w module I obszar A zadanie 1 do kwoty 70 000,00 zł – program obsługiwany jest przez tutejsze Centrum.

czytaj dalej... na temat: Program „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” Mobilność osób z niepełnosprawnością

OGŁOSZENIE

Utworzono dnia 16.02.2023

W związku z Tygodniem Pomocy Ofiarom Przestępstw

Prokuratura Rejonowa w Malborku zawiadamia, że w dniach

20 - 24 lutego 2023 r. osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą skorzystać

z porad prokuratorów i uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień

oraz sposobu załatwiania spraw z czynami popełnionymi na ich szkodę.

Zainteresowani mogą zgłaszać się ww. terminie do

Prokuratury Rejonowej w Malborku

w godzinach od 09:00 do 15:00.

KONKURS "ŻOŁNIERZE WYKLĘCI-NASI BOHATEROWIE"

Utworzono dnia 08.02.2023

NABÓR NA STANOWISKO - PRACOWNIK SOCJALNY

Utworzono dnia 06.02.2023

mLegitymacja emeryta-rencisty w Twoim telefonie

Utworzono dnia 02.02.2023

NABÓR NA STANOWISKO - REFERENT DS. POMOCY SPOŁECZNEJ I USAMODZIELNIEŃ

Utworzono dnia 28.12.2022

GODZINY URZĘDOWANIA

Poniedziałek: 07:00 - 16:00

Wtorek - Czwartek: 07:30 - 15:30

Piątek: 07:00 - 14:00
 

KONTAKT

Telefon: (55) 647 15 45/48

Telefon komórkowy: 603 639 955

Fax: (55) 647 15 48

e-mail: sekretariat.pcpr@powiat.malbork.pl

Szczegółowe numery telefonów w zakładce  PRACOWNICY

Adres do skrzynki EPUAP:

/PCPRMalbork/SkrytkaESP

 

GDZIE NAS SZUKAĆ?

Plac Słowiański 6, 82-200 Malbork

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ! PODARUJ DZIECKU SZCZĘŚCIE! PODZIEL SIĘ SERCEM! OFERUJEMY BEZPŁATNE SZKOLENIA PODWYŻSZAJĄCE KWALIFIKACJE, COMIESIĘCZNĄ POMOC NA UTRZYMANIE DZIECKA, WYNAGRODZENIE DLA PROWADZĄCYCH ZAWODOWĄ RODZINĘ ZASTĘPCZĄ, POMOC SPECJALISTÓW, WSPARCIE PSYCHOLOGA. ZGŁOŚ SIĘ DO POWIATOWEGO CENTRUM POMOCY RODZINIE W MALBORKU!

Malborska Fundacja Rozwoju Regionalnego Pomagamy na niebiesko-żółto III Celem projektu jest wsparcie 20 dzieci w wieku od 3 do 18lat przebywających w pieczy zastępczej lub dzieci migrantów z Ukrainy. Działania w projekcie mają się przyczynić do stworzenia 12 stałych miejsc świadczenia usług społecznych w placówce wsparcia dziennego założonej w MFRR Dofinansowanie projektu z UE: 353 620,45zł

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich p.n. „Pomorskie dzieciom” Celem projektu jest łagodzenie skutków epidemii COVID-19 oraz przeciwdziałanie jej negatywnym konsekwencjom poprzez wsparcie dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym,             w szczególności przebywających w rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej oraz objętych opieką hospicjów domowych, jak również wsparcie kadry tych podmiotów.Dofinansowanie projektu z UE: 18 000 000,00 zł FUNDUSZE EUROPEJSKIE Program regionalny RZECZPOSPOLITA POLSKA URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny www.mapadotacji.gov.pl