AKTUALNOŚCI, strona 4:
INFORMACJA
Dnia 29.05.2023 roku od godziny 15:00 w Szkole Podstawowej – Nowa Wieś Malborska ul. Moniuszki 24. (dwie godziny przed rozpoczęciem szkolenia pt. „Złapmy zdrową relację - odnajdźmy się w sieci” organizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku - więcej informacji o szkoleniu - KLIKNIJ TUTAJ )
dostępny będzie dla mieszkańców powiatu malborskiego pracownik socjalny
z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku obsługujący
Punkt Interwencji Kryzysowej.
Zapraszamy na spotkanie.
czytaj dalej... na temat: INFORMACJAZAPRASZAMY NA SZKOLENIE
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku informuje, iż w ramach realizacji zadań własnych i zleconych powiatu z zakresu pomocy społecznej i przeciwdziałania przemocy w rodzinie - „Profilaktyka i edukacja społeczna”, realizowane będą szkolenia w formie warsztatów psychoedukacyjnych dla dorosłych dotyczące wpływu Internetu i Social mediów na dzieci i młodzież pt. „Złapmy zdrową relację - odnajdźmy się w sieci”.
Forma: ATRAKCYJNA PREZENTACJA MULTIMEDIALNA PRZEPLATANA DYSKUSJĄ I MERYTORYCZNYMI PRZYKŁADAMI ORAZ WSKAZÓWKAMI.
Oferta dedykowana jest dla rad pedagogicznych i rodziców.
Coraz to młodsze dzieci wkraczają w świat Social mediów i szerokiej oferty Internetu, często robiąc to na własną rękę.
Przebywają permanentnie on-line, chłonąc treści, relacjonując czynności dnia codziennego na portalach społecznościowych.
Obecne pokolenie szczególnie wyróżnia fakt, że Internet jest dla nich w zasadzie środowiskiem naturalnym, a technologia – głównym źródłem poszerzania wiedzy i autorytetem. Badania pokazują, iż pod wpływem Internetu zmianom uległ nie tylko język jakim posługują się nasze dzieci, ale także możliwości skupienia uwagi czy umiejętność wyrażania i rozpoznawania emocji.
Dzięki tym warsztatom będzie można zrozumieć jak ważna jest między innymi higiena cyfrowa, o co chodzi z młodzieżowymi słowami roku typu „mrozi” , „ zodiakara”, bądź o co chodzi dzieciom, które stwierdzają, że ich wymarzonym zawodem jest zostanie „influencerem” , „zbicie fejmu i hajsu” lub zakup PPV na walki youtuberów na ringu.
Wspólnie będzie można rozpoznać zjawiska które mają silnie negatywny wpływ na rozwój tożsamości i wartości naszych dzieci.
Niestety problemy takie jak PRZEMOC I UZALEŻNIENIA są codziennością także w świecie wirtualnym. Nie jesteśmy w stanie powstrzymać Internetowej rewolucji. Najważniejsze zatem co możemy zrobić, to nauczyć się stawiać zdrowe granice funkcjonowania w tej równoległej rzeczywistości.
Brak świadomości pośród dorosłych dot. zagrożeń, jakie czekają w sieci sprawia, że dziecko jest na nie bardzo podatne. W przypadku takich zjawisk, jak cyberprzemoc czy uzależnienie od Internetu najważniejsza jest profilaktyka. Dzięki fachowej wiedzy, ustanowieniu zasad i nauce odpowiednich umiejętności, młodzież jest w stanie rozpoznać zagrożenie i odpowiednio na nie zareagować. Bądźmy razem w sieci, nie zostawiajmy naszych dzieci samych z morzem treści którymi zalewają nas niebieskie ekrany.
Czas trwania szkolenia: 1,5 - 2 H
Ilość osób: max 50
Realizator szkolenia: Instytut Dobrych Myśli
Szkolenie jest organizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku, które ponosi za nie pełną odpłatność.
W dniu 29.05.2023 r. Odbędzie się szkolenie na terenie Szkoły podstawowej – Nowa Wieś Malborska ul. Moniuszki 24, o godz. 17:00
W imieniu Szkoły zapraszamy chętnych do udziału w szkoleniu rodziców.
Zapisy pod numerem tel. (55) 647 15 45 wew. 14.
czytaj dalej... na temat: ZAPRASZAMY NA SZKOLENIENABÓR NA STANOWISKO - REFERENT DS. PIECZY INSTYTUCJONALNEJ, USAMODZIELNIEŃ I ŚWIADCZEŃ
INFORMACJA
Informujemy, że w zakładce PIECZA ZASTĘPCZA pojawił się HARMONOGRAM KONTROLI RODZINNEJ PIECZY ZASTĘPCZEJ NA 2023 ROK
czytaj dalej... na temat: INFORMACJAProgram „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” Mobilność osób z niepełnosprawnością
W uwagi na uruchomienie z dniem 01.03.2023 r. naboru wniosków w ramach programu „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” Mobilność osób z niepełnosprawnością,
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku informuje, że program adresowany jest wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością w stopniu znacznym uniemożliwiającą poruszanie się bez wózka inwalidzkiego, które nie są w stanie samodzielnie przesiąść się z wózka inwalidzkiego na siedzenie samochodu osobowego. Podkreślamy, że adresatami programu są wyłącznie osoby z niepełnosprawnością lub ich opiekuni prawni.
Dostosowany pojazd musi umożliwić zajęcie miejsca kierowcy lub pasażerowi bez konieczności przesiadania się wózka inwalidzkiego na siedzenie w samochodzie.
Wniosek składa się wyłącznie elektronicznie za pomocą Systemu Obsługi Wsparcia (SOW). SOW.PFRON.ORG.PL
Podmiotem odpowiedzialnym za obsługę programu dla powiatu malborskiego jest Oddział Pomorski PFRON z siedzibą w Gdańsku.
Numer kontaktowy: 58 350 05 00
Osoby, które nie spełniają kryteriów uczestnictwa w przedmiotowym programie „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” Mobilność osób z niepełnosprawnością mogą ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON na zakup i montaż oprzyrządowania do posiadanego samochodu osobowego w ramach programu "AKTYWNY SAMORZĄD" w module I obszar A zadanie 1 do kwoty 70 000,00 zł – program obsługiwany jest przez tutejsze Centrum.
czytaj dalej... na temat: Program „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” Mobilność osób z niepełnosprawnościąOGŁOSZENIE
W związku z Tygodniem Pomocy Ofiarom Przestępstw
Prokuratura Rejonowa w Malborku zawiadamia, że w dniach
20 - 24 lutego 2023 r. osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą skorzystać
z porad prokuratorów i uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień
oraz sposobu załatwiania spraw z czynami popełnionymi na ich szkodę.
Zainteresowani mogą zgłaszać się ww. terminie do
Prokuratury Rejonowej w Malborku
w godzinach od 09:00 do 15:00.