Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"JUŻ JESTEŚ?"

Utworzono dnia 28.12.2023

Pierwsza, ogólnopolska kampania promująca rodzicielstwo zastępcze nabiera rozpędu. W przestrzeni medialnej zobaczymy spoty czy reportaże z rodzinami zastępczymi, które przybliżą historie niesamowitych rodzin. Twórcami kampanii “Już jesteś?” jest Fundacja „Edukacja z Wartościami”. Organizacja pozarządowa realizuje projekt w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej konkursu ofert „Realizacja kampanii społecznej promującej rodzicielstwo zastępcze. Edycja 2023".

"Celem kampanii jest wzrost wiedzy i zmiana myślenia społeczeństwa na temat rodzinnych form pieczy zastępczej oraz wzrost motywacji do podjęcia działań zmierzających do tworzenia rodzin zastępczych. Wierzymy, że nasze wysiłki realizowane wspólnie z samorządami, organizacjami pozarządowymi przyniosą odpowiednie efekty – otwarcie drzwi swoich domów dla dzieci" – zaznacza Minister Marlena Maląg.

 

W ramach projektu powstały:

 • Konferencja pt. „Już jesteś?” Rodzicielstwo Zastępcze: Wyzwania i Sukcesy,
 • strona internetowa https://rodziczastepczy.pl/ - źródło wiedzy na temat rodzicielstwa zastępczego,
 • infolinia o numerze 22 490 80 50. Eksperci od poniedziałku do piątki w godzinach 10:00 - 20:00 oraz w soboty o godzinie 10:00 do 16:00 są dostępni dla każdej osoby zainteresowanej rodzicielstwem zastępczym,
 • spoty telewizyjne radiowe,
 • poradnik jak zostać rodzicem zastępczym,
 • banery dostępne przestrzeni medialnej.

"Chcę wyrazić wielki szacunek dla Państwa, sztabu ludzi w samorządach, organizacjach pozarządowych, rodzinach, które wkładają ogrom pracy na rzecz dzieci poszukujących rodziny. Potrzebujemy dużej, ogólnopolskiej kampanii promującej rodzicielstwo zastępcze, którą właśnie zaczynamy. Wierzę, że jest to początek nowego etapu, większego społecznego uznania dla pracy rodzin zastępczych. Początek większej mobilizacji, może odwagi dla tych potencjalnych rodziców, którzy jeszcze dzisiaj się wahają. Wierzę, że dzięki tej kampanii odważą się, podejmą wyzwanie” - zaznaczyła wiceminister rodziny i polityki społecznej, Barbara Socha.

Kampanię zainaugurowała konferencja pt. „Już jesteś?” Rodzicielstwo Zastępcze: Wyzwania i Sukcesy jest Fundacja „Edukacja z Wartościami”, która odbyła się w Ministerstwie Rozwoju i Technologii w Warszawie. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób, które na co dzień pracują i działają na rzecz pieczy zastępczej w Polsce. Wśród uczestników konferencji pojawili się eksperci oraz przedstawiciele samorządów wojewódzkich i powiatowych.

Zaproszeni goście i prelegenci podzielili się swoimi doświadczeniami z codziennej pracy w zakresie rodzicielstwa zastępczego. Dr Agata Skalec zaprezentowała wyniki badań na temat uwarunkowań zmierzających do pozyskiwania rodzin zastępczych. Wychowanek, Kacper Majewski poruszył wszystkich opowiadając o swoim trudnym doświadczeniu z dzieciństwa. Wzmocnił uczestników konferencji w przekonaniu, że nie można poddawać się w poszukiwaniu kandydatów na rodziców zastępczych. Równie inspirujący był wykład dotyczący automotywacji i motywacji innych do konstruktywnych działań, który poprowadził Cezary Fryszkiewicz, trener i coach. Odbył się także panel dyskusyjny „Co pomaga w pozyskaniu kandydatów na rodziców zastępczych”, w którym udział wzięli wybitni eksperci z dziedziny rodzicielstwa zastępczego w Polsce: Edyta Wojtasińska - Stowarzyszenie „Jedno serce”, Małgorzata Malczuk - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej, Jadwiga Jagiełło – Fundacja „Wielkie Serce”, Ewelina Bembenek - z-ca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, a także Magdalena Nazimek – Fundacja „Edukacja z Wartościami”.

Zachęcamy do śledzenia social mediów Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Fundacji „Edukacja z Wartościami”. Na bieżąco będą się tutaj pojawiać kolejne informacje i materiały wypracowane w ramach kampanii.

KLIKNIJ TUTAJ I OBEJRZYJ SPOT - https://www.youtube.com/watch?v=qKfhe7V6UuY

GODZINY URZĘDOWANIA

Poniedziałek: 07:00 - 16:00

Wtorek - Czwartek: 07:30 - 15:30

Piątek: 07:00 - 14:00
 

KONTAKT

Telefon: (55) 647 15 45/48

Telefon komórkowy: 603 639 955

Fax: (55) 647 15 48

e-mail: sekretariat.pcpr@powiat.malbork.pl

Szczegółowe numery telefonów w zakładce  PRACOWNICY

Adres do skrzynki EPUAP:

/PCPRMalbork/SkrytkaESP

 

GDZIE NAS SZUKAĆ?

Plac Słowiański 6, 82-200 Malbork

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ! PODARUJ DZIECKU SZCZĘŚCIE! PODZIEL SIĘ SERCEM! OFERUJEMY BEZPŁATNE SZKOLENIA PODWYŻSZAJĄCE KWALIFIKACJE, COMIESIĘCZNĄ POMOC NA UTRZYMANIE DZIECKA, WYNAGRODZENIE DLA PROWADZĄCYCH ZAWODOWĄ RODZINĘ ZASTĘPCZĄ, POMOC SPECJALISTÓW, WSPARCIE PSYCHOLOGA. ZGŁOŚ SIĘ DO POWIATOWEGO CENTRUM POMOCY RODZINIE W MALBORKU!

Malborska Fundacja Rozwoju Regionalnego Pomagamy na niebiesko-żółto III Celem projektu jest wsparcie 20 dzieci w wieku od 3 do 18lat przebywających w pieczy zastępczej lub dzieci migrantów z Ukrainy. Działania w projekcie mają się przyczynić do stworzenia 12 stałych miejsc świadczenia usług społecznych w placówce wsparcia dziennego założonej w MFRR Dofinansowanie projektu z UE: 353 620,45zł

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich p.n. „Pomorskie dzieciom” Celem projektu jest łagodzenie skutków epidemii COVID-19 oraz przeciwdziałanie jej negatywnym konsekwencjom poprzez wsparcie dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym,             w szczególności przebywających w rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej oraz objętych opieką hospicjów domowych, jak również wsparcie kadry tych podmiotów.Dofinansowanie projektu z UE: 18 000 000,00 zł FUNDUSZE EUROPEJSKIE Program regionalny RZECZPOSPOLITA POLSKA URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny www.mapadotacji.gov.pl